Wizyta grupy projektowej w szkole partnerskiej Schillerschule – Hanower.

      W dniach 15-19 luty 2014 odbył się wyjazd przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego oraz Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście do miasta Hanower położonego na północnym –zachodzie Niemiec. Wizyta w partnerskiej szkole Schillerschule była drugim już spotkaniem w ramach realizacji międzynarodowego projektu Comenius Schoolpartnership. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Komisji Europejskiej.

      Podróż rozpoczęła się 15 lutego wczesnym porankiem, kiedy to grupa uczniów (Kinga Malinowska, Marcin Jakowski, Marcin Wardziński oraz Magdalena Ślubowska) z opiekunami (Edytą Jakubowską, Anną Wyrwich oraz Jolantą Bojarską) wyruszyli z wizytą do niemieckich przyjaciół. Po dotarciu do centrum Hanoweru uczniowie szkoły goszczącej i ich rodzice odebrali młodzież z Polski, Hiszpanii, Anglii i Holandii by mogli zamieszkać w ich niemieckich rodzinach przez kolejne cztery dni. I tak, Marcin & Marcin gościli u Oskara i Emmy Schreiber, Magda zamieszkała u Lisy Koller, natomiast Kinga wprowadziła się do Ceydy Gürek.

      Kolejny dzień rozpoczął się spotkaniem w miejskim ogrodzie zoologicznym, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w języku angielskim, prowadzonych przez nauczyciela biologii szkoły goszczącej. Tę niezwykłą lekcję wśród zwierząt uświetniły opowieści o życiu i zwyczajach zwierząt oraz „kulisy zoo”, do których możemy zaliczyć min.: wizytę w „domu” hipopotama czy karmienie pingwinów. Po zakończeniu warsztatów przyrodniczych uczniowie wszystkich szkół partnerskich rozpoczęli miejską grę na orientację. Młodzież poszukując ukrytych skarbów na terenie hanowerskiej starówki, poznawała rodzinne miasto niemieckich kolegów.

      17-18 luty, to czas kiedy uczniowie zwiedzali szkołę partnerską Schillerschule, uczestniczyli w lekcjach prowadzonych w języku angielskim, realizowali różnorodne projekty oraz zaprezentowali działania zrealizowane w pierwszym semestrze roku szkolnego 2013/2014. Celem spotkania było również zaplanowanie działań na kolejny, letni semestr bieżącego roku szkolnego.

      Kolejne spotkanie wszystkich szkół partnerskich zaplanowano już na pierwszy tydzień polskich wakacji, w lipcu 2014 roku. Wspólnie, podczas tygodniowego pobytu u niemieckich koordynatorów projektu, będziemy realizować kolejny ogromny i niezwykły projekt dotyczący tematyki ekologicznej .
Rozpoczynamy warsztatami w Zoo

Karmimy hipopotama


Ciąg dalszy zwiedzania
Dokarmiamy pingwiny


Grupa z Hiszpanii


Grupa z Wielkiej Brytanii


Dzień w szkole
Praca nad prezentacjami
Prezentujemy działania szkół podjęte w I semestrze


A w czasie wolnym zwiedzamy Hanower

Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście
ul. Ciechanowska 15, 09-120 Nowe Miasto, tel.: 23 661 40 09, e-mail: szkola_nowe_miasto@wp.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.