Program Comenius w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście

        W dniach 18-22 września 2013r. odbył się wyjazd przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego i Publicznego Gimnazjum w Nowym Mieście do Holandii.

Wyjazd rozpoczął realizację programu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół. Młodzież wraz z nauczycielami spotkała się z koleżankami i kolegami ze szkół partnerskich z Haarlem w Holandii, Hanoweru w Niemczech, Sheffield w Wielkiej Brytanii, Madrytu w Hiszpanii. Celem wizyty w Mendelcollage było wspólne, szczegółowe zaplanowanie kluczowych działań na pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014 oraz ogólny zarys współpracy w roku szkolnym 2014/2015. Ponadto założeniem spotkań było zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej problemów ekologicznych, poznanie kultury Holandii oraz rozwój sprawności językowych, wymiana informacji o systemach edukacji, warunkach nauczania, roli nauczycieli w społeczeństwie wśród nauczycieli szkół uczestniczących w projekcie.

Najważniejszymi z działań podjętych do stycznia 2014 roku będą: wideokonferencja szkół partnerskich, konkurs na logo realizowanego programu, prezentacja Power-Point przedstawiająca naszą placówkę oraz najbliższy region.

Uczennice - Zuzia Klimkowska i Kasia Cichewicz oraz nauczyciele - Anna Wyrwich, Beata Wardzińska i Zbigniew Zaniewski, zwiedzili zabytkowe Haarlem, stolicę kraju Amsterdam oraz wybrzeże Morza Północnego. Kolejny wyjazd zaplanowano na luty 2014 roku. Szkołą goszczącą będzie główny koordynator projektu – Schillerschule Hannnover.


Spotkanie nauczycieli szkół partnerskich w Mendelcollege.


Przerwa na lunch w Mendelcollege.


Wspólna fotografia gości i gospodarzy.


Burza mózgów podczas zajęć.


Amsterdam.


Amsterdam.


W drodze do Mendelcollege, Haarlem


Nad Morzem Północnym.Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście
ul. Ciechanowska 15, 09-120 Nowe Miasto, tel.: 23 661 40 09, e-mail: szkola_nowe_miasto@wp.pl
Copyright by efoto.waw.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.